Podpredsednica Državnega zbora Andreja Katič sprejela nominiranke za naslov Slovenka leta

20 jan 2015

Podpredsednica Državnega zbora Andreja Katič je v torek, 20. januarja 2015, v preddverju velike dvorane Državnega zbora sprejela nominiranke akcije revije Jana za naslov Slovenka leta 2014, pozdravil pa jih je tudi predsednik Državnega zbora dr. Milan Brglez.

Podpredsednica Državnega zbora je kandidatkam za Slovenko leto izrekla priznanje za njihove uspehe in izpostavila, kako pomembno je, da se z njihovim trudom in dosežki seznani tudi širša javnost, še posebej v času, ko prebivalke in prebivalci Slovenije še ne čutimo gospodarske rasti. »Vsaka zgodba, ki vliva med ljudi optimizem in zavedanje, da je trdo delo poplačano z uspehi, je dobrodošla spodbuda,« je poudarila podpredsednica Katičeva, ki je prepričana, da ni nič samoumevno in da so uspehi, ki jih dosežejo ženske v današnji družbi, kjer je še vedno zelo vidna moška prevlada, še toliko bolj pomembni.

Kot je dejala, si je v 21. stoletju težko predstavljati, da so šele pred šestdesetimi leti odpravili zakone, ki so moškega postavljali za glavo družine, v nadrejen položaj nad ženo. »Danes si je težko predstavljati, da ženske niso smele sodelovati pri političnem odločanju ali pa se vpisovati na vse študijske programe. Mnogim znanim ženskam in njihovi volji ter vztrajnosti se lahko zahvalimo, da so se porušile stereotipne predstave o tem, naj žena skrbi le za dom, javno življenje pa prepusti moškim. Verjamem, da boste tudi ve, s svojo močjo, z vztrajnostjo in s svojim zgledom pripomogle k uspehu vrste posameznic, ki se bodo, opogumljene z vašimi dejanji, podale na pot izzivov,« je kandidatke za Slovenko leta nagovorila podpredsednica Katičeva, ki verjame, da »smo ženske sposobne nizati uspehe, pa najsi gre za delo na družbenem področju na primer z mladimi in drugimi pomoči potrebnimi ali v gospodarstvu. A vse to delamo na drugačen, bolj inovativen način, prijazneje in bolj čuteče do ljudi in do okolja«.

Podpredsednica Državnega zbora je kandidatkam za Slovenko leta v imenu poslank in poslancev Državnega zbora čestitala in jim zaželela še veliko uspehov pri njihovem nadaljnjem delu.

Foto: Martina Čuk/Državni zbor

5.0
Zadnja posodobitev: ponedeljek 26 januar 2015 19:19
Sorodne Novice: Kongres SD izvolil novo vodstvo stranke, podpredsednica postala Andreja Katič Predstavitev Andreje Katič - Cankarjeva ulica, ob 18. uri [NAPOVED] Predstavitev Andreje Katič, Jana Škoberneta in Aleksandre Vasiljević na VTV televiziji Predstavitev Andreje Katič - Kardeljev trg, ob 17. uri Predstavitev Andreje Katič in Jana Škoberneta - ploščad ob Kidričevi cesti (nasproti Tržnice) Predstavitev Andreje Katič - Šalek, ob 18. uri Andreja Katič slavnostna govornica na slovesnosti ob odkritju spominskega obeležja v Šoštanju Predstavitev Andreje Katič - pred prostori Krajevne skupnosti Gorica, ob 18. uri Predstavitev Andreje Katič - Kardeljev trg, ob 18. uri Kandidati Socialnih demokratov za poslance so Andreja Katič, Jan Škoberne in Aleksandra Vasiljević