Tradicionalna predstava ob dnevu žena

01 mar 2018

Socialni demokrati Velenje in Mladi forum SD Šaleške doline vabijo v četrtek, 8. marca, ob 19. uri v veliko dvorano Doma Kulture Velenje na tradicionalno prireditev ob dnevu žena. Letos nas bo zabavala gledališka skupina KS Dolič s komedijo To pa je zadrega.

To pa je zadrega je priredba komedije Zadrega nad zadrego avstrijskega pisatelja Franza Streicherja.

To je zadrega, ki se lahko dogaja tudi v današnjem času, saj večkrat starši hočejo in silijo otroke v to, kar je za starše prav, tudi o njihovi ljubezni, ne pomislijo pa, da otrokom to ni po volji in pozabljajo na svoja mlada leta. Tudi oni so imeli svoje mladostne dogodivščine in skrite ljubezni. To se dogaja tudi v tej komediji. Razkrije se greh v mladosti, ki ostane dolgo skrit. Sreča obeh mož za njuno lagodno življenje in pretvarjanje, ter potegavščine lep čas življenja je, da kljub strogosti obeh žena prevlada v njih življenjski razum in ljubezen. V življenju ne ostane nič skritega, pa mi hočemo ali ne, vse se izve, kot v tej zgodbi, ki se za vse vpletene srečno konča.

KULTURNO DRUŠTVO AVGUST HRIBAR DOLIČ
Priredba: Franc Gačnikar

MATEVŽ DOMINKO premožen kmet - BOJAN GAJŠEK // BERTA njegova žena – BRANKA KRAJCER
FRANČEK njun sin – ROMAN HERLAH