Konferenca Socialnih demokratov Velenje

Konferenca je najvišji organ stranke med dvema kongresoma. Konferenca ima stalno predsednico ali predsednika in podpredsednico ali podpredsednika, ki ju izvoli kongres.

Na 9. kongresu, 28. februarja 2015, je bil za predsednika konference izvoljen Bojan Kontič, za podpredsednico konference pa Darja Lavtižar Bebler.

Naloge in pristojnosti konference:

• obravnava in sprejema oceno dela predsedstva, predsednice ali predsednika in glavne tajnice ali glavnega tajnika stranke,
  • ocenjuje izpolnjevanje programa in kongresnih usmeritev stranke in daje politične smernice za delo stranke in njenih organov med kongresoma,
  • obravnava delovanje in daje usmeritve za delo poslanske skupine,
  • sprejema volilni program in usmeritve stranke za volitve v državni zbor, lokalne volitve in volitve v Evropski parlament,
  • odloča o koalicijskih povezovanjih stranke,
  • na predlog predsedstva odloča o drugih vprašanjih izvajanja politike in programa stranke med dvema kongresoma.