32. spominsko srečanje borcev, planincev in članov veteranskih organizacij

14-08-2018
Vabljeni na 32. spominsko srečanje borcev, planincev in članov veteranskih organizacij, ki bo v soboto, 25. avgusta 2018, ob 11. uri na Graški gori - gori jurišev.

Prireditev je posvečena 70. obletnici ustanovitve ZZB NOB Slovenije, 75. obletnici ustanovitve XIV. divizije ter prazniku Mestne občine Velenje.

Slavnostni govornik bo Bojan Kontič, predsednik ZB NOB Velenje in župan Mestne občine Velenje.

V programu bodo sodelovali: Godba veteranov Univerze za III. življenjsko obdobje Velenje, Moški pevski zbor KUD Ravne pri Šoštanju, pevka Marjetka Popovski, harmonikarja, ansambel Bratov Avbreht ter moderatorka in recitatorka Karmen Grabant.
Sodelovali bodo tudi praporščaki, spominska partizanska enota Dolenjski bataljon in Šaleška konjenica.

Prireditev prirejajo: Združenje borcev za vrednote NOB Velenje, Planinsko društvo Velenje, Območno Združenje veteranov vojne za Slovenijo Velenje, Območna zveza slovenskih častnikov Velenje, Policijsko veteransko društvo Sever za celjsko območje, odbor Velenje, Društvo brigadirjev Velenje ter Šaleško društvo „general Maister“ Velenje.

32. spominsko srečanje borcev, planincev in članov veteranskih organizacij